Nawigacja witryny

Działy portalu

Część VIII: Rysowanie postaci na komputerze

Wpisany przez: Rinoicia W dniu: wtorek, 10 maja 2011
Email Drukuj
(7 głosów, średnia ocena 4.43 na 5)

Użycie właściwych narzędzi do wykonywanej pracy zawsze znajduje odzwierciedlenie w jej wyniku końcowym. To samo odnosi się do cyfrowego tworzenia rysunków. Jednakże to, co jest potrzebne przeciętnemu rysownikowi, z pewnością większość z was posiada. Dlatego też w tej części kursu za pomocą programu komputerowego i zwyczajnej myszki wykonamy rysunek na podstawie zeskanowanego szkicu.

Urządzenia peryferyjne

  • Mysz optyczna - wasze podstawowe narzędzie, które zastąpi ołówek i piórko.
  • Skaner - to zazwyczaj pierwszy poważniejszy zakup plastyka posługującego się komputerem. To małe urządzenie przypominające kserokopiarkę, dokonuje analizy płaskiego obrazu i zamienia go w dane nadające się do odczytania przez komputer. Obecnie ceny większości skanerów nie są zbyt wysokie, bardzo często można spotkać drukarki z wbudowanym skanerem i ksero.
  • Tablet graficzny - coś, o czym mowa była już wczęśniej. Jest to na pewno bardzo kusząca rzecz, ale również bardzo droga. Istnieją tańsze modele, ale bardziej utrudnią wam pracę, niż pomogą. Rysunek na tablecie wykonuje się za pomocą specjalnego pióra, z którego końcówki wprawdzie nie spływa tusz, ale komputer, analizując jej ruch i zmiany nacisku na płytkę tabletu, transportuje je na rysunek na ekranie. Z tabletu zrezygnujemy w tej wersji, ponieważ jesteśmy biedni xD.

Program graficzny

Będziemy używać Adobe Photoshop - ze strony producenta możecie pobrać darmową wersję 30-dniową. Znajdziecie ją również w większości gazet komputerowych. Oczywiście możecie skorzystać z darmowych programów (np. Gimp, Gimpshop - to zwyczajny gimp, tylko wygląd ma bardzo podobny do Photoshopa), które z pewnością posiadają wszystkie funkcje omówione przeze mnie. Nawet ikonki narzędzi wyglądają niemal identycznie. Dlaczego więc ja używam Photoshopa? Przyzwyczajenie...

Inne artykuły tego autora

Podziel się ze znajomymi

Dodaj komentarz

  1. Swoje komentarze staraj się pisać poprawnie ortograficznie. Jeżeli nie jesteś pewien pisowni jakiegoś wyrazu, skorzystaj ze słownika ortograficznego. Napewno od tego nie zachorujesz, a znajomość pisowni niejednokrotnie przyda Ci się w życiu.
  2. Nie obrażaj przedmówców! Jeżeli nie zgadzasz się z czyjąś wypowiedzią, użyj argumentów w swojej odpowiedzi!
  3. Skorzystaj z linku "Odpowiedz", aby odpowiedzieć na wybrany komentarz.
  4. Nie nadużywaj emotikonek! Komentarz to sposób wyrażania opinii, w której można używać słów nacechowanych emocjonalnie.

Wszystkie komentarze osób niezalogowanych bądź niezarejestrowanych przed publikacją są moderowane.

Ocenianie komentarzy, subskrybcja oraz inne funkcje zostały wyłączone dla niezarejestrowanych użytkowników portalu.

Kod antysapmowy
Odśwież

Zmieniony przez: Rinoicia W dniu: niedziela, 15 maja 2011 12:07
Sekcja: Artykuły Kategoria: Kurs rysunku mangi

Na marginesie…


Stopka witryny

Ostatnio na stronach…

Artykuły

Wydarzenia

Galeria

Forum

Więcej tematów »

Reklama

PolskaManga.pl - galeria, forum, relacje z konwentów

PolskaManga.pl - kurs rysunku, recenzje mang i anime

v0.3.15